Cytaty o jesieni

Jesień: cytaty, aforyzmy i sentencje

Jesień to wspaniała pora roku, w której liście zmieniają kolor na złoty, a pogoda nieco się ochładza. Zmieniające się kolory liści, rześkość w jesiennym powietrzu, po prostu uwielbiam jesień. To naprawdę spokojny czas przed nadejściem wielkiej, złej zimy. Witamy w nowym sezonie jesiennym z kilkoma niesamowitymi wiadomościami i cytaty o jesieni.

Jesień zawsze była moją ulubioną porą roku. Czas, w którym wszystko eksploduje swoim najnowszym pięknem, tak jakby przyroda oszczędzała cały rok na wielki finał. Nigdy nie myślałem, że boję się jesieni. (Lauren DeStefano)


Letnie dni stają się coraz krótsze … I jak zawsze o tej porze roku czuję na sobie spojrzenie czasu. (Róbert Hász)


Zima jest martwa; wiosna jest szalona; lato jest szczęśliwe, a jesień mądra! (Mehmet Murat ildan)


Jesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem. (Albert Camus)


Jesienią dziewicza winnica rumieni się przed ogołoconymi drzewami. (Sylvain Tesson)


Potem lato przemija i przemija, a przyjeżdża październik. Czujesz zapach wilgoci, czujesz nieoczekiwaną jasność, nerwowy dreszcz, szybkie wywyższenie, poczucie smutku i odejścia. (Thomas Wolfe)

cytaty o jesieni

Jesień zawsze mnie boli, bo pęka w kolorach. Chcę iść na południe, gdzie nie ma jesieni, gdzie zimno nie kuca jak śnieżny lampart czekający na nas rzucić. (DH Lawrence)


Nie mogę znieść utraty czegoś tak cennego jak jesienne słońce, pozostając w domu. Więc spędziłem prawie wszystkie godziny światła na otwartym niebie. (Nathaniel Hawthorne)


Jesień ma więcej złota w kieszeni niż we wszystkich innych porach roku. (Jim Bishop)


Jesienią nie idź do jubilerów, aby zobaczyć złoto; idź do parków! (Mehmet Murat ildan)


Ze wszystkich pór roku jesień oferuje człowiekowi najwięcej i prosi o mniej. (Hal Borland)


“Dlaczego ja?” zdaje się mówić o opadnięciu pierwszego liścia, które drzewo opuszcza jesienią. (Grégoire Lacroix)

sentencje aforyzmy o jesieni

Topole października to pochodnie, które oświetlają drogę na zimę. (Nova S. Bair)


Jesień jest najsłodszą porą roku, a to, co tracimy w kwiatach, zarabiamy na owocach. (Samuel Butler)


Jesień to cisza przed zimą. (Przysłowie francuskie)


Wiosenne kwiaty to bajki, a jesienne liście to tragiczne dramaty. (Mehmet Murat ildan)


Wychodzę na zewnątrz, a zimne powietrze zaciska skórę na gołych ramionach. Lato skończyło się zbyt szybko, a niektóre liście na drzewach zaczęły już płonąć w kolorach jesieni. Kolory jesieni … taki jasny, intensywny i piękny. (Siobhan Vivian)


Żadne wiosenne piękno, żadne letnie piękno nie ma łaski, którą widziałem na jesiennej twarzy (John Donne)


Jesień przychodzi wcześnie rano, wiosna pod koniec zimowego dnia. (Elizabeth Bowen)


Jesień wygina gałąź, jesień wygina pień. (Nicolae Petrescu Redi)


Żadne wiosenne piękno, żadne letnie piękno nie ma łaski, którą widziałem na jesiennej twarzy           – (John Donne)


Jasne lato odeszło, a wspaniała jesień rzucała swoje tęczowe odcienie piękna na wzgórze i dolinę.  – (Cornelia L. Tuthill)


 Gdyby rok schowany był w zegarze, jesień byłaby magiczną godziną.   – (Victoria Erickson)


Jesień zawsze była moją ulubioną porą roku. Czas, kiedy wszystko eksploduje swoim ostatnim pięknem, jakby natura oszczędzała cały rok na wielki finał. – (Lauren DeStefano)


Październik był śliczny na Zielonym Wzgórzu. Brzozy w kotlinie złociły się jak światło słoneczne, a klony poza sadem mieniły się najwspanialszą purpurą. Dzikie wiśnie wzdłuż alei przystroiły się w najcudniejsze ciemnoczerwone i brunatnozielone odcienie, gdy tymczasem świeża, powtórna zieleń pokryła łąki i pola.    – (L.M. Montgomery)


Bądź jak drzewo i pozwól martwym liściom opaść.      – (Rumi)


Jesień nosi więcej złota w swoich kieszeniach niż wszystkie pozostałe pory roku.     – (Jim Bishop)


Jesienne kolory są zabawne. Są takie jasne, intensywne i piękne. Jakby natura próbowała wypełnić cię kolorem, nasycić cię, abyś zgromadził zapasy, zanim zima przemieni wszystko w stonowane i  nijakie.      – (Siobhan Vivian)


Jest coś niesamowicie nostalgicznego i znaczącego w dorocznej kaskadzie jesiennych liści.

– (Joe L. Wheeler)


Jesień jest takim czasem w roku, kiedy Matka Natura mówi: “spójrz, jak łatwe, jak zdrowe i jak piękne może być odpuszczanie”.       – (Toni Sorenson)


Spokojne przechodzenie jesieni w zimę wcale nie jest przykrym okresem. Zabezpiecza się wtedy różne rzeczy, gromadzi się i chowa jak największą ilość zapasów. Przyjemnie jest zebrać wszystko, co się ma, tuż przy sobie, możliwie najbliżej, zmagazynować swoje ciepło i myśli i skryć się w głębokiej dziurze, w samiutkim środku, tam gdzie bezpiecznie, gdzie można bronić tego, co ważne, cenne i swoje własne. A potem niech sobie sztormy, ziąb i ciemności przychodzą, kiedy chcą. Niech się tłuką o ściany, szukając po omacku wejścia, i tak go nie znajdą, bo wszystko jest zamknięte, a w środku siedzi ten, kto był przezorny, siedzi i śmieje się, zadowolony z ciepła i samotności.      – (Tove Jansson)


Październik był śliczny na Zielonym Wzgórzu. Brzozy w kotlinie złociły się jak światło słoneczne, a klony poza sadem mieniły się najwspanialszą purpurą. Dzikie wiśnie wzdłuż alei przystroiły się w najcudniejsze ciemnoczerwone i brunatnozielone odcienie, gdy tymczasem świeża, powtórna zieleń pokryła łąki i pola.      – (L.M. Montgomery)


Niech te inspirujące i poruszające wiadomości będą przypomnieniem, aby pielęgnować wszystko, co przychodzi wraz z nadejściem jesieni, w tym oszałamiającą scenerię, czas spędzony z przyjaciółmi i rodziną, i nie tylko. Podziel się jednym z tych cytatów o jesieni z przyjacielem już dziś!

Zebrałam tutaj kilka moich ulubionych cytaty o jesieni. Są to zarówno cytaty literackie, jak i współczesne powiedzenia, ale każde słowo jest o magii jesieni. Czytaj dalej, aby znaleźć swój ulubiony!

Prześlij dalej!

Przeczytaj również nasze inne cytaty

Leave a Comment